| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Въпрос за ВЭФ 221  (Прочетена 4611 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен innuendo

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 8
  • Населено място: Варна, морето, сините вълни....
Въпрос за ВЭФ 221
« -: 28 Май, 2013, 20:51:27 »
Имам въпрос за моя пореден ВЭФ 221. Имам намерение да го използвам като тонколона за MP3-плейъра си SONY S765, за който момчетата от магазина на SONY ми казаха, че със съвместим кабел нямало причина да не стане. Добре, ама един приятел ми каза, че радиото трябва да има задължително предусилвател, за да може да се използва като тонколона.
Та, въпроса ми е - има ли предусилвателен блок въпросното чудо на техниката, което откак е видяло бял свят през 1988, не е било отваряно за ремонт (още едно доказателство за здравината на съветската техника), или ще трябва да го дам за модификация със съответния блок?

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Въпрос за ВЭФ 221
« Отговор #1 -: 28 Май, 2013, 21:09:30 »
Има си и крайно стъпало и предусилвател и всичко, само не се сещам дали имаше вход към НЧУ или само изходи, ако няма вход трябва да се изведе вход от платката. НО щом ВЕФ-а не работи твърде вероятно е повредата да е в захранването или НЧУ а в тези случаи не можеш да го използваш за тонколона защото схемите които ти трябват са повредени. Трябва да кажеш в какво се състои повредата му. И накрая не мисля че си заслужава да се занимаваш с ВЕФ-а няма да стане нито по-лесно за теб, нито по-качествено, купи си тоя модул: http://hobby.neomontana-bg.com/kit65.htm# или те съветвам по-добре да си купиш интегралната схема и да си налепиш схемата (интегралите на неомонтана са ментета и горят), ще излезе към 8 лв с всичко без захранването, свържи го към едно старо компютърно захранване и имаш чудесен усилвател, и по-мощен и стерео. Използвал съм няколко пъти тази ИС и да ти кажа заслужава си - много малко външни елементи и отлично представяне! Успех.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен innuendo

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 8
  • Населено място: Варна, морето, сините вълни....
Re: Въпрос за ВЭФ 221
« Отговор #2 -: 29 Май, 2013, 20:43:36 »
 :lol: :lol: :lol: :lol: Сори, приятелю, ама май те забърках.... Хайванчето си е живо и здраво! Малко са му изтъркани плъзгачите, ама то това на него му е чара.....   :diablo: :diablo: 8) 8) 8) 8) ;)

Неактивен Radio208

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 510
  • Населено място: Пазарджик
Re: Въпрос за ВЭФ 221
« Отговор #3 -: 30 Май, 2013, 07:17:58 »
Варна морето сините вълни - Пловдив тепето с хубави жени ... ! :)

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Въпрос за ВЭФ 221
« Отговор #4 -: 30 Май, 2013, 10:40:15 »
Ами да, ти си писал моя пореден, а аз съм прочел моя повреден  :D въпреки това си мисля че ВЕФ-а няма изведен вход и ще трябват модификации по платката, а според мен не си заслужава да се разваля апарата, за да го ползваш за нещо в което няма дори да се представя толкова добре.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |