| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Схема на грамофон AKORDS ІІ  (Прочетена 8420 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен peppone1

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 109
  • Населено място: Пловдив
Схема на грамофон AKORDS ІІ
« -: 17 Май, 2013, 15:42:43 »
Здравейте, търся схема на грамофон AKORDS ІІ, монтажната и данните на трансформатора, ако има такива. Шасито не е оригинално.

Неактивен васил

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 217
  • Населено място: софия
Re: Схема на грамофон AKORDS ІІ
« Отговор #1 -: 17 Май, 2013, 15:48:36 »
 :D За какво са ти схема и другите неща то по прост грамофон нямам аз имам 2 такива много са лесни провери в силистренския сайт  http://www.kn34pc.com/sch/sch_phono/phono_akord_201.html  Кажи поне германиевите диода какви са че то шасито е или от рига или от акорд или от един куп други .   :unknown: :unknown:

Неактивен васил

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 217
  • Населено място: софия
Re: Схема на грамофон AKORDS ІІ
« Отговор #2 -: 17 Май, 2013, 15:59:42 »
А за трафа дава 6 за индикатора 20 за усилвателя и 127 за двигателя другото го пише на него .  Шасито прилича на такова от рига ако не е оригинално тва с трафа на него .
 

Неактивен peppone1

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 109
  • Населено място: Пловдив
Re: Схема на грамофон AKORDS ІІ
« Отговор #3 -: 17 Май, 2013, 16:08:25 »
Схемата е същата, но ми трябват и данните за трансформатора, понеже оригиналния го развалих и искам да го пренавия, а обикновено ги дават заедно към схемата. Разликата от оригиналното шаси е в предпазителя, който е до превключвателя 127-220V.

Неактивен васил

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 217
  • Населено място: софия
Re: Схема на грамофон AKORDS ІІ
« Отговор #4 -: 17 Май, 2013, 16:10:35 »
След малко ще вида че ся тя уча .  :D
Ама то ги пише на него бре човек ако не си го гръмнал  .   :D

Неактивен васил

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 217
  • Населено място: софия
Re: Схема на грамофон AKORDS ІІ
« Отговор #5 -: 17 Май, 2013, 17:58:24 »
 :-[ :-[ За съжаление не ги пише на моя но някой колега с грамофон акорд 201 моно да ги каже моят не е с оригинален траф .  :blum1:

Неактивен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1036
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
Re: Схема на грамофон AKORDS ІІ
« Отговор #6 -: 17 Май, 2013, 18:04:59 »
Имам такъв ще го погледна.
Пише на кутията РИГА.
И на моят не пише нищо има само някаква емблема.
Ако ти трябва мога да ти подаря цялата електроника заедно със трафа.
На мен ми трябва само кутията за един лампов усилвател.
Ако искаш снимки снимам.
« Последна редакция: 17 Май, 2013, 18:13:13 от ONZI »

Неактивен васил

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 217
  • Населено място: софия
Re: Схема на грамофон AKORDS ІІ
« Отговор #7 -: 17 Май, 2013, 20:54:00 »
 :D На ригата не ги пише и аз гледах на моята  аз я ползвам за усилвателчето .  :blush:

Неактивен peppone1

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 109
  • Населено място: Пловдив
Re: Схема на грамофон AKORDS ІІ
« Отговор #8 -: 20 Май, 2013, 18:38:21 »
Добре, че беше схемата, та свързах буксата за външен източник. Само че звука има леки изкривявания, нещо като пренасищане и бръждене, чуват се когато го намаля и като е нормално, но по-малко, помислих че е от иглата, но и на външен източник ги има. Въртях тримерите, смазах и потенциометрите, но пак не е много чист звука. Питам това повреда ли е примерно изсъхнал кондензатор, пробвах захранващите и изходния, но не е от тях или просто самата схема е такава. Моля ако някой от вас има същото шаси да го свържи към външен източник примерно от CD, защото на плочата не се забелязват.

Неактивен васил

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 217
  • Населено място: софия
Re: Схема на грамофон AKORDS ІІ
« Отговор #9 -: 21 Май, 2013, 15:40:14 »
 :o :o  :nea: Аз ползвам такъв и то не от днес не е с оригинален траф ползвам го за усилвател и работи като нов и вместо 20 волта каквото е по схема му давам 15 или 18 така че почвай да мериш съпротивления и изчисти със спирт или бензин потенциометрите макар и стар този метот при мен имаше голям ефект и не съм питал никой от форума как да си оправя грамофона а съм на 14 години така че не е трудно просто трябва желание не се сърди просто казвам че с мързел няма да стане .   8) 8)  :o

Неактивен peppone1

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 109
  • Населено място: Пловдив
Re: Схема на грамофон AKORDS ІІ
« Отговор #10 -: 21 Май, 2013, 23:46:25 »
Смазал съм потенциометрите със спрей WD40 и с графитова смазка двата тримера. А не ми се разглобяват, защото  и аз като бях на 14 години го правих, а сега съм на 33. Потенциометъра за звука съм го почиствал, но не го бях смазал и сега отвън ги налях, но на баса и високите не отчитат връзка към четката, но работят и съм ги усилил на макс.
« Последна редакция: 22 Май, 2013, 00:08:04 от peppone1 »

Неактивен peppone1

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 109
  • Населено място: Пловдив
Re: Схема на грамофон AKORDS ІІ
« Отговор #11 -: 23 Май, 2013, 23:48:54 »
Не бях настроил правилно тримерите, добре че ги видях на снимката: http://www.rw6ase.narod.ru/000/rez1/akkord201.html Средния съм го усилил малко повече за  по-голямо усилване, но пак има леки изкривявания, а както е показан на снимката свири добре, но е по-тихо.

Неактивен peppone1

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 109
  • Населено място: Пловдив
Re: Схема на грамофон AKORDS ІІ
« Отговор #12 -: 25 Май, 2013, 19:19:52 »
Намерих данните на трансформатора в списание "Радио №7": http://www.rw6ase.narod.ru/000/rez1/akkord201.html

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
3 Отговора
3528 Прегледи
Последна публикация 15 Март, 2021, 21:25:43
от GRIDLIC

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |