| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: 1.2 или 1.5 волта  (Прочетена 585 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 907
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
1.2 или 1.5 волта
« -: 01 Август, 2023, 12:32:21 »
Тази обява ми направи впечатление с двете напрежения на елементите които се опитват да продават.Вижте и си кажете мнението. От личен опит споделям: два от фотоапаратите ми не работят с литиеви и никелметални батерии.
https://bazar.bg/obiava-32017800/komplekt-4-broia-prezarezhdaemi-baterii-aa-akumulatorni-baterii-aa-s-kapatsitet-2800mah-1-2v-aa-1-5v

Неактивен Борис Борисов

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 439
  • Населено място: гр.Бяла, обл.Русе / София
  • Борис Борисов
Re: 1.2 или 1.5 волта
« Отговор #1 -: 01 Август, 2023, 12:44:05 »
Напрежението на ni-mh клетката е 1.2 в.  От доста години ползвам Eneloop и досега не съм имал проблем с устройство, което да не работи заради напрежението от 1.2 в. Ползвал съм ги и за външна светкавица и са едиствените, които издържат на този тежък режим на работа. Имай предвид, че доста апарати също искат голям ток при пускане, когато се отваря обективът. При ni-mh съществува и така нареченият “memory effect”, ако не си ги разреждал скоро, не бързай да купуваш.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1305
  • Населено място: София
Re: 1.2 или 1.5 волта
« Отговор #2 -: 01 Август, 2023, 13:38:28 »
Напрежението на разряд на NiMH клетките представлява крива, която се мени както с оставащия заряд така и с тока на разряд. Устройства които са направени да работят с NiMH батерии трябва да могат да работят с целия диапазон на напрежение съответстваш на тока на разряд, както и да изключат когато напрежението падне под 1 волт.
« Последна редакция: 01 Август, 2023, 13:43:55 от CVT »

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |