| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Хармония 20 Грамофонно шаси не тръгва мотора  (Прочетена 608 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен VefRigondov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: София
Здравейте, имам 1 шаси грамофонно от Хармония 20,не работеше свалих го да го почистя, мислих, че е клеясало, но не е там проблема пускам му 220в не тръгва, меря намотките, които са 2 х 110в има съпротивление 180ом, като ги вържа последователно мотора работии върти на 220в, но загрява и , къде може да е проблема ?Благодаря

Неактивен ikarlo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 265
  • Населено място: София
В българските радиограмофони са монтирали няколко вида грамофони. Ако шасито е руско, моторчето е за 127V.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3549
  • Населено място: Варна
Проблема е че не си го вързал както си го разкачил.Там има кондензатор и резистор.Не може да ги връзваш както искаш,едната е работна другата пускова през кондензатор.При положение че е руско шаси,такива слагаха масово.Поне снимка да имаше да се ориентираме.

Неактивен VefRigondov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: София
Шасито съм го свързал както е било, не е на 127, а на 220в.Шасито мисля, че е полско и няма нито кондензатор нито резистор както на другите масови шасита,прикачвам снимки

Неактивен VefRigondov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: София
https://files.fm/u/skurpfvxc това е шасито , качени са снимките там, тъй като в сайта нещо не ми позволява

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |