| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Всичко свързано с нашите радиоприеми в АМ обхвата  (Прочетена 658 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 579
  • Населено място: Плевен
Нека тук споделяме всичко свързано с приемането на радиостанции и какви антени използваме и какви радиоприемници за да не спамим излишно в темите които не с в тази област.

Неактивен Петко

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 445
  • Населено място: Чирпан
Аз работя с тази антена и съм доволен макар, че няма никаква наука в нейното построяване. Можете да чуете приема с тази метла както и казват Руснаците в моите постове на реставрирани приемници.
Може би ако и сложа усилвателно стъпало ще е по добре.

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 579
  • Населено място: Плевен
Отговарям на питането на колегата Radist

Няма лошо звучащ предавател.Има лоши настройки и там и лошо звучене.Когато транзисторният радиопредавател във Видин беше повреден работеше ламповият близо 2 години.Никой не намери разлика в звученето на единият и другият.Румънците като цяло използват транзисторни предаватели марка "Харис" но качеството се постига със специални компресори и настройки на звука и от там идва и това хубаво качество.Григориполският радиоцентър на своите четири радиопредавателя е съсипан звука като ниските са доста отрязани,а средите много повишени който не знае нека прослуша 621,999,1413,1548kHz.Унгарският на 540kHz по лошо звучи от другия техен на 1188kHz.Мекедонският много добре звучеше също.Чешките предаватели които вече не работят на 639kHz и 954kHz бяха на почти същото качество като Григориполският.Предавателят на 963kHz който се излъчва от Тунис много добре звучи.Радиоцентъра от Армения също с добро качество звучи.Гръцките радиопирати също доста с добро звуково качество излъчват.

Стига съм изброявал ми направо да ти предложа няколко записа самичък да си направиш разлика

Тунис 963kHz https://www.vbox7.com/play:a53740b3e6
Румъния 1314kHz https://www.vbox7.com/play:b53e99c01a
Румъния 630kHz
/>Армения 1377kHz
/>

Неактивен Radist

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 154
  • Населено място: Монтана
Благодаря за изчероателният отговор.

Можеше това да ми го отговориш и на лично съобщение а не да правиш тема.Все пак това не е DX-форум,а форум за ремонти.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |