| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Няма вече Люксембург на ДВ  (Прочетена 819 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен silver_bolt

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 101
  • Населено място: София
Няма вече Люксембург на ДВ
« -: 05 Януари, 2023, 21:42:04 »
Радио Люксембург е спряло да предава на дълги вълни (234 kHz) от 1 януари. Търсех нещо друго и попаднах на тази новина, та ми стана малко тъжно през деня. Като бях в Лондон 2018-2019 г. хващах Люксембург кристално ясно и винаги ми беше интересно да чуя "жабарите" на дълги вълни. 

За справка, предавателят Байдвайлер в последно време излъчва с мощност 750 kW през деня и 350 kW през нощта. Според статията на RTL, за година е консумирал електричество колкото 3 000 души, или 6 000 мегаватчаса.

https://today.rtl.lu/news/luxembourg/a/2011664.html


Неактивен Radist

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 154
  • Населено място: Монтана
Re: Няма вече Люксембург на ДВ
« Отговор #1 -: 14 Януари, 2023, 07:34:15 »
И Словакия изключи предавателите си.Най-силният който се приемаше в България беше този на 1098kHz.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 922
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Няма вече Люксембург на ДВ
« Отговор #2 -: 20 Март, 2023, 20:27:22 »
Тази вечер направих клип с едно транзисторно радио което се канех да приключа. На СВ имаше около 20 приемащи се  много добре до отлично радиостанции в т.ч. и българска.Не са само румънци, има полски, сръбски, може би и немски.Видеото не е с добро качество, защото снимах на фенер и с ръце държах и апарата и фенера. Обем 180 МБ и сигурно тук няма да може да се качи.Мога да го пратя на Вайбър на някого ако има интерес. Радиото е ИНГЕЛЕН от 1960 г.Има две феритни антени и германиеви транзистори- вече пенсионери-но работещи перфектно, може би на пук на някои тукашни многознайковци че преходите им се скапвали и не знам още какво им се случвало.

Неактивен DVS

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 141
  • Населено място: София
Re: Няма вече Люксембург на ДВ
« Отговор #3 -: 21 Март, 2023, 06:21:34 »
Тази вечер направих клип с едно транзисторно радио което се канех да приключа. На СВ имаше около 20 приемащи се  много добре до отлично радиостанции в т.ч. и българска.Не са само румънци, има полски, сръбски, може би и немски.Видеото не е с добро качество, защото снимах на фенер и с ръце държах и апарата и фенера. Обем 180 МБ и сигурно тук няма да може да се качи.Мога да го пратя на Вайбър на някого ако има интерес. Радиото е ИНГЕЛЕН от 1960 г.Има две феритни антени и германиеви транзистори- вече пенсионери-но работещи перфектно, може би на пук на някои тукашни многознайковци че преходите им се скапвали и не знам още какво им се случвало.

Качи го в Youtube. На мен ще ми бъде интересно да го чуя заради района.



 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |