| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: малък монитор за тестове на Правеца ми от бебешки монитор  (Прочетена 1472 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен help40

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 253
  • Населено място: Варна
нямам работещ монитор за правеца и все го включвах към телевизор , което ми създаваше проблем с тестването когато правя нещо ... защото нямам телевизор около бюрото си , но вече имам малък монитор за тестове от ....  бебешки монитор

бебешкия монитор е бил направен да приема сигнал от wifi камера , няма вход  а само изходи за да се включи на по голям монитор може би ...
работи на 12 волта

разпоих му приемната част , на единия пин пишеше "видео" 
там съм запоил  "жълтата жица" на снимката ... и съм я пуснал към чинча от зад , а пътечката на чинча съм я отрязал 

взех го от един човек за 5 лв мисля , от базар-а

« Последна редакция: 29 Ноември, 2021, 00:54:14 от help40 »
Внимание! Противникът подслушва!   
Как да контролираме Вселената, без да привличаме вниманието на санитарите

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Населено място: София
Супер са за лабораторни условия и за разлика от сотаджийските нямат бърн-ин. Гледам че има още в Базара на малко по-висока цена: цък!

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Населено място: София
help40, можеш ли по някакъв начин да пробваш дали този монитор може да синхронизира 60 кадъра в секунда?

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Населено място: София
Отговора е да, оправя се и на 60 Hz. Картината не е идеална, но от такъв монитор толкова.  8)

Неактивен help40

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 253
  • Населено място: Варна
вътрешността му подобна ли е?  на този монитор
Внимание! Противникът подслушва!   
Как да контролираме Вселената, без да привличаме вниманието на санитарите

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Населено място: София
Да, само че превръщането на видео буксата от изход на вход беше още по-лесно. След като измъкнах платката с тунера проследих пистите и се оказа че трябва да съединя само един мост тип "папийонка" с тинол.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Населено място: София
Открих причината за лошата картина: оказа се че интервенцията е оставила видео входа без 75-омов импеданс, даже и пуска обратно някакви -3 волта по буксата. Сложих един 75-омов резистор паралелно на входа и всичко стана идеално.
« Последна редакция: 18 Декември, 2022, 12:48:58 от CVT »

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |