| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Искам да си сложа термопомпа  (Прочетена 15388 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1341
  • Населено място: София
Re: Искам да си сложа термопомпа
« Отговор #30 -: 04 Декември, 2022, 17:18:52 »
Мереното на тока с ампер-клещи и умножаването по напрежението ти дава пълната мощност, а не активната която е тази за която реално плащаш. При термопомпите фактора на мощността е под 1 и винаги ще изчисляваш по-високи киловати от реалните ако мериш само тока.

Вземи си един енергомер за целта.
« Последна редакция: 04 Декември, 2022, 17:40:20 от CVT »

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 922
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Искам да си сложа термопомпа
« Отговор #31 -: 04 Декември, 2022, 18:24:27 »
Ти не видя ли че съм сложил отделен електромер за следене на разхода, амперите са за да виждам в какъв режим работи.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1341
  • Населено място: София
Re: Искам да си сложа термопомпа
« Отговор #32 -: 04 Декември, 2022, 19:07:17 »
От постовете на предишната страница не беше ясно защо мериш тока с ампер-клещи и го записваш.

Неактивен yooo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 182
  • Населено място: София
Re: Искам да си сложа термопомпа
« Отговор #33 -: 04 Декември, 2022, 21:13:20 »
Здравей те колеги. Не зная колко ефективно ще е отоплението на термопомпа , но мога да споделя опита ми с термопомпи . Във всяка машина за химическо чистене на дрехи има термопомпа. Те са трифазни . Варират от 2.5Kw до 7Kw.Зависимост от обема на машината.В тези машини водата се ползва само за охлаждане.Топлата серпентина се обдухва от вентилатор. На тези агрегати нормалното работно налягане е 22 бара.От топлата серпентина не може да вдигне повече от 50-55*С въздушен поток.След охлаждането във водната риза , изходната вода е около 30-32*С.В тези машини за да се изсушат дрехите се включват между 3 и 9 Kw нагреватели та въздушния поток да стане 65-70*С.Изходната вода се повишава 35-40*С.Друго мнение може да получите от домакиня ,която ползва сушилна с термопомпа . За колко време би сушила изпраното си яке.Не зная колко ще Ви е полезна тази информация,но може да се направят изводи.   

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 922
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Искам да си сложа термопомпа
« Отговор #34 -: 04 Декември, 2022, 21:23:00 »
Това в последния пост изобщо нищо не е полезно. Подробно съм дал данни за работата на помпата и цялата система. В таблицата са данните, отдолу съм писал-CVT да прочете че вляво е час в който се отчита,в средата показания на електромера в момента, в дясно ток който черпи помпата в момента.Няма умножения и деления!Това което трябва да се плаща!

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1341
  • Населено място: София
Re: Искам да си сложа термопомпа
« Отговор #35 -: 04 Декември, 2022, 21:54:16 »
Както вече казах: от постовете ти на предишната страница не беше ясно защо мериш ампери. Разясни го чак с отговор #31.
« Последна редакция: 04 Декември, 2022, 21:59:20 от CVT »

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 931
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Искам да си сложа термопомпа
« Отговор #36 -: 05 Декември, 2022, 07:22:39 »
Колеги термопомпата е по-ефективна от обикновения климатик, но не е перпетум молибе или панацея. Хубавото е, че и двата кръга се използват. Винаги има загуби при предаването на топлинната енергия от един обем с флуид на друг обем с такъв. Хубаво е да се знае също, няма как да се получи много висока температура на загряваната вода защото компресора е изчислен да работи без да се загрява повече от 60гр. за да не се повреди. Там където в кръга включват и слънчеви панели вече нещата са други. Енергията която ти трябва да стоплиш загрята до 50гр. вода е по-малка и с панели може да се компенсира. Но е скъпо удоволствие, всеки си избира според джоба. Колегата е представил своите резултати, защо да ги предъвкваме.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен vtc

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 18
  • Населено място: София
Re: Искам да си сложа термопомпа
« Отговор #37 -: 05 Декември, 2022, 07:33:47 »
И колко излиза КПД-то, че аз не мога да го сметна?  :drinks:
И термопомпата от кой вид е? Дали с въздуха прави този топлообмен, или с вода от специално направени под земната повърхност тръбни топлообменици?

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 634
  • Населено място: Сандански
Re: Искам да си сложа термопомпа
« Отговор #38 -: 05 Декември, 2022, 08:08:11 »
Колеги термопомпата е по-ефективна от обикновения климатик

Е сега станА интересно :D
Давай доводи, пък аз ще ти гледам сеира :lol:

И да знаеш че температурата на водата не се определя от това дали ще изгори компресора или не...просто защото няма да изгори :D

Поздравление на колегата поставил термопомпата. От това което виждам, си работи чудесно. Да си я ползваш със здраве!!! :drinks:
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 922
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Искам да си сложа термопомпа
« Отговор #39 -: 05 Декември, 2022, 15:50:08 »
Извинявам се на CVT за леко ненормалния тон на писането ми.Искам колеги да знаете че не се занимавам с монтаж на термопомпи,нито съм рекламен агент на фирмата-производител.Давам резултатите за да могат колеги колебаещи се между разни източници на топлина да имат някаква обективна представа.Консумацията на ел.енергия до днес на обед е 59.8 квч. или около 12лв.Режимът не се е променил-помпата не е изпадала в ON/OFF, консумира между 4 и 5 ампера.Друга изненада-много е тиха (оборотите на вентилаторите са ниски), иначе е монтирана под прозорец на стая в която се спи.Пак ще пиша че отвън не е много студено-3-4 градуса през ноща. Моделът може да се види на първите снимки които съм сложил.Видях когато дойдоха да я пуснат че вътре на мейн борда има съединител в който се включва блуту и на телефон се виждат основните данни-моментна консумация, обороти на вентилаторите и др. Аз реших да сложа електромер само за нея за да мога да следя разхода и евентуално ако надхвърли някаква сума да мога да мина на дърва.Не че дървата са по-ефтини. В момента до който цената на тока за населението е сегашната ще го ползвам и си пазя дървата. Най-вероятно след Нова Година ще се смени-опазил ни Бог.За алтернативата ДЪРВА-включих се в списък за доставка август месец,сега едва ми предлагат букови дърва на цена 200лв.Тук обръщам внимание на факта-става дума за трупи, уловката е че от един кубик труп излизат 1.6 куб. дърва.Много добре, но труп не влиза в котела,иска рязане, цепене, следователно бензин и ток и жива сила. Понеже някой спомена и климатици следващия път ще ви споделя опит и данни и за този вид отопление с конкретни типове на устройства които ползваме и разход на ел. енергия.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1341
  • Населено място: София
Re: Искам да си сложа термопомпа
« Отговор #40 -: 06 Декември, 2022, 12:59:00 »
Няма повод за извинение и не мисля че добрия тон беше нарушен.  :drinks:

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |