| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Въпрос за аудио филтър и говорители  (Прочетена 698 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Въпрос за аудио филтър и говорители
« -: 14 Септември, 2022, 20:38:11 »
Здравейте. Имам един аудио филтър от стара тонколона SONIC AS447A. Тонколоната беше японска със 6 говорителя, 5 лентова. На филтъра имам изведени 5 чифта кабели, като от единия чифт излиза от един чифт, най-вероятно за връзка на 6-тия говорител. На филтъра има 3 големи бобини всяка с различна маркирoвка /0.25, 1.3, 1.9/. Въпросът ми е, как мога да разбера, на кой чифт кабели се връзва, нискочестотния, средночестотните и високочестотните говорители?
JVC AX-1100 I love u

Неактивен lz1tka

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 596
  • Населено място: Костинброд
Re: Въпрос за аудио филтър и говорители
« Отговор #1 -: 14 Септември, 2022, 21:21:37 »
Най простото на слух .
Включи НЧ говорител към жиците и слушай къде ще е най приятен баса.Същото и със говорители за средните и високите .
Втория начин с генератор на входа и мериш амплитудата на изхода на всяка двойка с осцилоскоп при различни честоти.
Третия начин с изчисляване,имаш написани параметри и търсиш някой софтуер за изчисляване на НЧ филтри.
Четвъртия е да определиш по конденсаторите кой изход за къде е, за бас стойностите са най високи,средни около половината  и пищалките са с най нисък капацитет.Всъщност може и да е наобратно,без схема това трудно ще се прецени по снимка.


SONIC AS447A
 25 - 22000
Частота кроссовера: 700 Гц. 4000 Гц. 6000 ГЦ. 12000 Гц
« Последна редакция: 14 Септември, 2022, 21:33:31 от lz1tka »
73!

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |