| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Ремонт на Tefadyn 200W-с молба за снизхождение от колегите с по-високи критерии.  (Прочетена 616 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен dragan

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1197
  • Населено място: Пловдив
Здравейте колеги
Представям Ви едно радио Tefadyn 200W,което отдавна ме дразнеше с лошото състояние на кутията.
За съжаление не съм правил снимки на изходното му състояние.Но му дойде времето и реших да отделя три дни за ремонт.Освен това скалата беше в твърде лошо състояние,което се вижда от снимките.Реших да се пробвам да направя дубликат на скалата по следната технология:
- изрязване на 2 броя стъкла с дебелина 2мм
- нанасяне на два пласта черен спрей.
-начертаване на скалата в PDF формат- до колкото е възможно.
-лазерно гравиране на изображението в инвертирано състояние.
-при монтажа поставям другото стъкло 2мм отзад, за да се запази изображението и предпази от триенето на стрелката.По електрическата част съм заменил електролитните кондензатори и преходния кондензатор към Р1 на крайната лампа.По кутията съм заменил около половината от фурнира на  лицевата част.Платът пред говорителя  е изпран и обратно монтиран.Лайсните са боядисани със сребърен лак.Корозията по шасито съм обработил с метална четка и вълна и след това  третиране  с ръждопреобразувател.Петната по шасито на снимката в дейстквителност  не изглеждат толкова значителни.Реших да не нанасям сребърен спрей.Следва повторно почистване и нанасяне на тънък слой масло.Старото лаково покритие снемам със смивка.Следва почистване с короселин и метална вълна,нанасяне  на орехов байц и обработка с масло и вакса на фирмата GUBRA,полиране с вълнено парче плат.Повърхността е гладка и приятна за окото.За моя изненада с отлично впечатление останах и от използването на кафява испанска вакса за обувки,която бях купил преди време от магазина.Потенциометърът бе е безвързратно увреден. За потенциоемнтър беше използван регулаторът на тембъра от лявата страна на кутията. За съжаление някой майстор преди мен го беше заменил но липсваше централен резбови отвор М3 за фиксиране на копчето.това се се оказа най-трудно- на място да разпробия и нарежа резба М3мм в оста на потенциометъра на дълбочина 8мм .За щастие всичко се получи.Резултатите се виждат от снимките.
« Последна редакция: 16 Април, 2022, 22:17:29 от dragan »

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |