| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Проблем с УНЧ на Спидола 230-1  (Прочетена 1553 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен NHB

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 902
  • Населено място: Варна
Re: Проблем с УНЧ на Спидола 230-1
« Отговор #15 -: 13 Април, 2022, 18:14:16 »
А като свържеш точки 26 и 27, какво става?

Неактивен petarkolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 291
  • Населено място: гр. София
Re: Проблем с УНЧ на Спидола 230-1
« Отговор #16 -: 14 Април, 2022, 09:51:21 »
Когато съм свързал външен източник и ги свържа се чува по силно.

Неактивен NHB

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 902
  • Населено място: Варна
Re: Проблем с УНЧ на Спидола 230-1
« Отговор #17 -: 14 Април, 2022, 11:09:12 »
Малко е неудобно това, че трябва да ти теглим думите с ченгел...
Когато си свързал външен източник, усилва ли се с потенциометъра нормално, изобщо, работи ли НЧУ от външен източник, закачен както си му е реда, на входа, нормално? Ако да, значи няма проблем в НЧУ... Ако все пак не работи правилно като усиване/намаляване, значи причината трябва да е в потенциометъра. Поне такъв извод следва да направим от наученото до тук...
Ако работи правилно от външен източник, но не работи от себе си, вероятно причината е в неизправност на детектора или връзката на сигнала от детектора към потенциометъра. Тоест - преди всичко провери цялостта на намотката в детекторния кръг...Ако проблемът е там, значи чуваш радиото през лошо филтрираното захранване на ВЧ тракт...

Неактивен ikarlo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 265
  • Населено място: София
Re: Проблем с УНЧ на Спидола 230-1
« Отговор #18 -: 14 Април, 2022, 11:51:13 »
Виж дали са въртяни сърцевините на МЧ филтрите. Има любители да "почовъркат" и завиват де що може да пъхне отверка та чак до скъсване на бобинките.

Неактивен petarkolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 291
  • Населено място: гр. София
Re: Проблем с УНЧ на Спидола 230-1
« Отговор #19 -: 14 Април, 2022, 11:58:42 »
НЧУ то работи нормално, самият аз се бях заблудил, оттам и вас. Установих го случайно, когато пипнах с отверка т 26.  За бобините ще видя дали са въртени. Явно сигнала от ВЧ частта е много слаба и като се върти потенциометъра не се усеща във високоговоритела. Всъщност това ми е достатъчно, че НЧУ то работи.
« Последна редакция: 14 Април, 2022, 12:04:54 от petarkolev »

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |