| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: схема НЧУ  (Прочетена 1098 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Fisher

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Благоевград
схема НЧУ
« -: 25 Декември, 2021, 09:28:43 »
Честита Коледа, здраве, щастие и късмет на съфорумците!
----------------------------------------------------------------------------------
Колеги,  в тези почивни, празнични дни реших да си изровя някой позабравен "подарък" от кашоните в складчето ми.
И така попаднах на едно крайно стъпало, обаче така и не намирам  схемата за да го пусна.
Пробвах, като потърсих схема с крайни транзистори MJE15003-04, но не открих нищо подобно.
Всъщност схемата не е толкова важна, по-скоро къде и в какви параметри   да  подам захранващо напрежение , входен сигнал
и   откъде да взема изход.
Прилагам снимки, ако  някой има спомен или стари записки по темата - с молба да ги сподели :hi:

Неактивен ikarlo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 265
  • Населено място: София
Re: схема НЧУ
« Отговор #1 -: 25 Декември, 2021, 10:37:22 »
На колектора на 15004 "-", на колектора на 15003 "+". Двуполярно, масата някъде при общия край на кондензаторита. Всъщност там може да се подава напрежението като се ориентираш по надписите и общата връзка. Необходими са 2х20V за начало с ограничение по ток <0.25А. Предполагам работното напрежение е между 2х30 ... 2х50V. Изход от общата връзка между емитерите на мощните транзистори.
Сега видях че има ХИС. Ако там има дефект, това може да обърка оживяването.
« Последна редакция: 25 Декември, 2021, 10:43:35 от ikarlo »

Неактивен barlog

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 122
  • Населено място: гр. Куклен
Re: схема НЧУ
« Отговор #2 -: 25 Декември, 2021, 10:50:40 »
Ако се съди по надписа е стъпало на Solton или АА Craft доколкото знам са едно и също......  изхода...някъде по контактите на релето...най-вероятно то е защита от постоянно напрежение на изхода

Неактивен Fisher

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Благоевград
Re: схема НЧУ
« Отговор #3 -: 25 Декември, 2021, 16:19:09 »
Благодаря на отзовалите  се,  като потърсих  по указаната марка Солтон ми излезе : Solton amplifier spa 800





но не намерих сервизно, в сайта https://elektrotanya.com , който препоръчвам като много полезен - има за  Solton amplifier spa 1200,
там вместо с три, крайното стъпало  е реализирано с 5 комплементарни двойки, прилагам сервизното, по-долу.

Неактивен mark b

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 71
  • Населено място: Асеновград
Re: схема НЧУ
« Отговор #4 -: 29 Декември, 2021, 01:04:34 »
Имал съм такова стъпало и съм го ремонтирал няколко пъти.
Схема нямам, но който има достатъчно опит може да го пусне!

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |