| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Касетен дек , " Филипс"  (Прочетена 2218 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Касетен дек , " Филипс"
« Отговор #15 -: 20 Декември, 2021, 21:45:18 »
И по точно само PLAY от бутоните зарежда за вдигане на шейната! Реверсите работят в долно положение на шейната.
Да ., видях го аз . Копчетата са блокирали буквално . Ще сваля механиката и ще я разгадая . Нямам идея какво ще поставя за бутоните ... Та , утре ще действам и ще докладвам .

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Касетен дек , " Филипс"
« Отговор #16 -: 21 Декември, 2021, 13:09:58 »
Прогнозно , колелото под маховика е изчезнало С филипсите  - ролковите , там пьк ремьците и гумените елементи , се втечняват .  А " Грундиг " от 1951 год., ролков , си заработи с оригиналните ремьци . Явно някоя фирма , " иновативно"  е пройзвеждала  гумите на Филипс , в определен период . Сега продьлжавам нататьк . Свалянето на останките , ще е дьлго и интересно . Никьде се закопчалки не виждат ?
« Последна редакция: 21 Декември, 2021, 13:21:08 от радиото »

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 922
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Касетен дек , " Филипс"
« Отговор #17 -: 21 Декември, 2021, 13:19:58 »
Аз съм се отказал от моя дек, ако искаш мога да ти го подаря.Мисля че някои от бутоните действат,но командите не се изпълняват. Примерно при възпроизвеждане лентата се размотава, но няма кой да я приеме.Притискащата ролка не се придвижва до оста на маховика. Ясно е, половината от зъбните колела липсват. Може би имам още един подобен,не съм сигурен, защото изобщо не знам какво имам.

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Касетен дек , " Филипс"
« Отговор #18 -: 21 Декември, 2021, 13:37:07 »
Аз съм се отказал от моя дек, ако искаш мога да ти го подаря.Мисля че някои от бутоните действат,но командите не се изпълняват. Примерно при възпроизвеждане лентата се размотава, но няма кой да я приеме.Притискащата ролка не се придвижва до оста на маховика. Ясно е, половината от зъбните колела липсват. Може би имам още един подобен,не съм сигурен, защото изобщо не знам какво имам.
Ами , ще се радвам да имам вьзможност да сьбера един .

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 798
  • Населено място: София
Re: Касетен дек , " Филипс"
« Отговор #19 -: 21 Декември, 2021, 19:39:17 »
Не може да не се заключва шейната в горно положение! Иначе ще пада сама на долу! Освен това като натискаш  PLAY трябва да се  включи един микрошалтер предполагам че е на тази платка от страни долу шалтера. Това е само началото на разглобяването трябва да свалиш всичко за да стигнеш до шейната! Тая механика не е толкова проста! Изисква се умение! Ако не си разглобявал такова чудо ще ти бъде трудно! Опитай да я заредиш сега на това ниво! Виждаш ли черното програмно колело във него влиза щифта за вдигане на лифта! Трябва като натиснеш PLAY в него да влезе щифта и при завъртането на програмното колело да тръгне да вдига шейната! Върти бавно маховика и ще видиш дали се съединяват щифта с програмното колело! Изчисти механиката със спирт. После ще я смазваш с технически вазелин. За кое колело става въпрос ако е това жълтото под маховика което се вижда на първите снимки в какво състояние е? Тези колела финните са за второстепенни функции куплиране с куплунзите и тн. Основното е да видиш дали се зарежда шейната!
« Последна редакция: 21 Декември, 2021, 20:01:12 от GRIDLIC »
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Касетен дек , " Филипс"
« Отговор #20 -: 21 Декември, 2021, 20:47:40 »
Бутоните са заклинили , и не мърдат нито навътре , нито навън . Трябва да разглобя всичко , и тогава да почна да редя наново .
Не съм разглабял  досега подобна машина . Но винаги има първи път .  :reader:

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 798
  • Населено място: София
Re: Касетен дек , " Филипс"
« Отговор #21 -: 21 Декември, 2021, 20:55:29 »
Да, трябва да свалиш абсолютно всичко за да стигнеш до планките за бутоните! Аз ги изправям с плоски клещи. Трябва да се движат много лесно в процепите където влизат!
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 798
  • Населено място: София
Re: Касетен дек , " Филипс"
« Отговор #22 -: 22 Декември, 2021, 00:00:29 »
Стопа отключва шейната и тя пада долу. Програмното колело служи само за зареждане след това се връща в първоначално положение до следващото зареждане!
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
3 Отговора
8752 Прегледи
Последна публикация 23 Март, 2020, 16:13:40
от sve
29 Отговора
22452 Прегледи
Последна публикация 28 Септември, 2015, 21:39:39
от сашо
12 Отговора
8963 Прегледи
Последна публикация 09 Октомври, 2017, 01:31:32
от GRIDLIC
3 Отговора
4684 Прегледи
Последна публикация 12 Декември, 2018, 20:27:39
от GRIDLIC
57 Отговора
5290 Прегледи
Последна публикация 15 Юли, 2019, 22:03:13
от argonavt

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |