| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Влачене на грамофон  (Прочетена 1878 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 931
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Влачене на грамофон
« Отговор #15 -: 07 Ноември, 2021, 10:14:13 »
Здравейте отново, имам проблем с грамофонна, който влачи само на 33 оборота, ролката е сменена с чисто нова , понеже да се уверя, че не е от нея смених още 3  такива дори -ефект 0, почистил съм го и съм го смазал навсякъде, мотора също, пробвах с различни плочи , но  ефект няма, моля за съвет, имам съмнения, че самата ос на мотора , която прави контакт с ролката е "изядена"с някакви стотни  с времето и от там идва влаченето, грамофона е руски
на Клипа се чува влаченето
/>
Слави прочети пак първия пост, първото изречение, то и аз недовиждам вече. Одъртяваме....., а ми се иска да се подмладяваме.
Към питащия, една снимка на въпросния вал ако може. Това ще изясни нещата, ако има износване ще си проличи. А и с просто око се вижда ако има нарушение в диаметъра на въпросната втулка от износване.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Влачене на грамофон
« Отговор #16 -: 07 Ноември, 2021, 10:20:54 »
Да, извинявайте! Наистина има думичката "само"...
0888981645, 072365106

Неактивен NHB

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 902
  • Населено място: Варна
Re: Влачене на грамофон
« Отговор #17 -: 07 Ноември, 2021, 10:26:11 »
Често се случва собственикът да сугестира неправилно майстора, както пациентът може да сугестира неправилно доктора. Но добрият доктор трябва да може да отсее глупостите в главата на пациента... Все пак, пациентът не е доктор!
Влаченето се получава заради преплъзване във фрикционната предавка между степенчатия вал на мотора и гумената ролка, там е най-слабото звено във веригата. Ако изключим това, че може платерът да се движи трудно и да затяга или опира някъде, другата логична причина за проблема е остаряване и втвърдяване на гумата. Това води до увеличаване на вероятността от приплъзване в предавката и поява на влачене. Ако влаченето е първоначално при 33 оборота, то след още 2-3 години може да се засили при 33 и да се появи и при 45... То тази причина е характерна за проблемите на всички фрикционни предавки в касетофони, магнетофони и какво ли още не, та защо да търсим под вола теле? В смисъл, който знае устройството на грамофона, няма причина да си мисли, че може нещо да се случи конкретно на степента на вала на двигателя за 33 оборота. Това е просто една месингова втулка с точен диаметър. И не забравяйте, че намаляването на диаметъра не може да предизвика такова 'влачене'.

Неактивен NHB

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 902
  • Населено място: Варна
Re: Влачене на грамофон
« Отговор #18 -: 07 Ноември, 2021, 18:08:32 »
... ще пробвам освен да изрежа от автомобилна гума на  шмиргела да я изпиля със същитв размери

Най-простият начин да направиш нова ролка е като използваш О-пръстен с подходящ размер. Пръстенът трябва да се надене на ролка с подходящ канал, която най грубо казано трябва да изглежда като ремъчна шайба. Пръстенът с известно разтягане да се надене върху канала на ролката.  Ролката трябва да се направи на струг или на стругарски принцип с помощта на някакъв импровизиран струг, всеки може да прояви фантазия и да се справи. Най-лесно би било от пласмаса от сорта на полиамид, PVC или нещо от съвременните, разбира се, никой не е отменил месинга или другите сплави, които се обработват лесно и приятно на струг.
Май ще е полезно да кажа, че диаметърът на ролката не е по никакъв начин свързан с оборотите, но не бива да се променя много, защото взаимното разположение на двигателя и платера предполага ролката да има долу-горе размер като оригиналната. Затова може смело да 'прешлайфаш' една от старите ролки, които имаш, и ще видиш, че ще стане много по-добре.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |