| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Добавяне на антена на старец : Китен тип50-70 и подробно помощ  (Прочетена 29437 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
Като махне кондензатора,задължително трябва да сложи предпазител с допустим ток 1,5-2A,ако пак изгори,има пробив някъде,хубаво ще да провери всички кондензатори в захранването и диоди,ако са здрави,тогава ще види много зор с ремонта. Дано бушона гори от кондензатора.

Може вместо 6 амперовия предпазител да запои една много тънка жичка от кабел,на вече изгорелия предпазител. По-добре е от 6 ампера. Не знам колко ще издържа жичката,но предполагам,че ще изгори ако има проблем. Най-подходящи са от фалшивите кабели за мултицети. Може и от кабела на мигащи китайски лампички.

Хубаво ще е ако разберем,кой предпазител е по схема.

Corebg, погледни тези кондензатори да не са надути:C114,C115,C116,C117,C118,C119,C120.
« Последна редакция: 06 Май, 2013, 21:38:03 от eset2 »

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Бушона му е изгорял 100% от тоя кондензатор който се вижда на снимката, точно за това е и цъфнал това е съвсем чест проблем, на мен в един Пирин ми пушеше така тоя кондер и го махнах, в последствие естествено подмених. Случвало се е на Опери да гори бушона в произволен момент пак от този кондензатор. Също от подобен кондензатор в педала на машина Лучник, машината тръгваше да работи сама а кондензатора църкаже и излизаше разтопен восък от него. 100 процента проблема е в този кондензатор и изобщо засега не е нужно да бъде сменян просто да бъде премахнат. Кондензаторите в захранването не мисля че трябва да им се обръща внимание, те са качествени в повечето случаи, особено ако са италиански. Те се сменят ако има брум или други симптоми, засега няма нужда да се пипат.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |