| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Отново за копчето и балтона  (Прочетена 739 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 922
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Отново за копчето и балтона
« -: 25 Септември, 2021, 19:32:23 »
Преди доста години бях в тази ситуация-имах кутия за Адмирал и нищо друго за него.Така си остана само копчето-тук никой не откликна, само на някои им хареса приказката и я използваха даже не еднократно. Сега ситуацията е по-сложна- имам две кутии и някой допълнителен чарк и желание да ги възстановя. Не като пълни самоделки, а с оригинални елементи. Който има желание да ми бъде полезен -ако има тези модели по-едри снимки ще вършат работа. Знам за радиомузеите ,разглеждал съм ги, там повечето показват че имат нещо. Имам схеми, имам и толкова много неща за евентуална размяна че даже незнам всичко което имам.

Неактивен navi

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 367
Re: Отново за копчето и балтона
« Отговор #1 -: 26 Септември, 2021, 23:22:19 »
Ако започнем с малката кутийка - DKE38, така наречен „муцуната на Гьобелс„. Произвеждан в мрежов и батериен формат.

Да започнем със лампите:
1. Мрежовия приемник е със VY2 изправителна и VCL11 комбилампа. Ако нямаш лампите, забрави - двете са проектирани само за този приемник и се продават на цената на златото. Особено VY2 е изключително рядка заради компромиса в захранването, заради който се изхабява след по малко от двеста часа. Тук е схемата:
150367-0
Приятелски Поздрав!
Иван

Неактивен navi

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 367
Re: Отново за копчето и балтона
« Отговор #2 -: 26 Септември, 2021, 23:42:38 »
Нещо обърках, продължавам

Така.
Батерийния е със лампи КС1, КС1, КL1. Тук шансовете са по- добри, но...батериен.
150371-0
Следващият момент са индуктивностите.
Антенният вход е със променлива индуктивна връзка. 150373-1
150375-2
Останалото е, че превключването СВ-ДВ става с превключвател на колелото за търсене на станции. Всичко останало е банално.
Мисля, че, като се има пред вид, че това е радио, проектирано да приема само близки, силни станции и то при примитивно качество, човек трябва да прецени възможността в кутията да вгради нещо модерно.
Ако въпреки това натежи решението да се търсят оригинални части мога да помогна със детайлни снимки.
Приятелски Поздрав!
Иван

Неактивен navi

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 367
Re: Отново за копчето и балтона
« Отговор #3 -: 27 Септември, 2021, 16:45:38 »
Продължение:
Отдолу списъка на частите номерацията отговаря на двете схеми в предишния ми пост:
150379-0
Пускам също така още схеми. Едната на батерийния приемник, другата на вариант 2, който доколкото си спомням само се различава, че дросела в захранването е сменен със съпротивление.
150381-1
150383-2
Утре пращам подробни снимки на мрежовия приемник. Батериен нямам, мисля че Валери беше показал тук ремонта на неговия.
Приятелски Поздрав!
Иван

Неактивен navi

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 367
Re: Отново за копчето и балтона
« Отговор #4 -: 27 Септември, 2021, 16:49:20 »
Вариант две:
150385-0
Вариант 1944:
150387-1
Приятелски Поздрав!
Иван

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |