| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Няколко странни (за мен) неща  (Прочетена 574 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 907
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Няколко странни (за мен) неща
« -: 08 Август, 2021, 21:17:38 »
Може би са повече интересни отколкото странни затова реших да ги покажа. Разбира се че не е задължително да заинтересува всички и да не мога да преброя ръкоплясканията. Ще започна с един особен вид цокъл с който се запознах едва преди около месец-наричам го "гумиран", ясно е за какво и къде може да се ползва. Не е любителско изпълнение, макар че беше монтиран на шаси опит за конструиране на любителски магнетофон. Предназначен е за лампи с цокъл тип "Октален". Не мога да кажа дали е бил нов или е използван повторно. Аз не съм срещал такъв тип в апарат който притежавам или до който съм имал възможност да разгледам.Предишният му притежател е работил или като оператор или ката поддържащ техника в БНТ.

Неактивен Niakoi

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 29
  • Населено място: Пазарджик
Re: Няколко странни (за мен) неща
« Отговор #1 -: 09 Август, 2021, 08:25:55 »
Предишният му притежател е работил или като оператор или ката поддържащ техника в БНТ.
Преди да прочета поста до края, реших че е работил поддръжка на подводница...  :D

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 907
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Няколко странни (за мен) неща
« Отговор #2 -: 09 Август, 2021, 13:42:20 »
Добре, а нещо друго разбра ли от поста?

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 906
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Няколко странни (за мен) неща
« Отговор #3 -: 09 Август, 2021, 14:12:19 »
Преди време видях един Schaub Lorenz Pirol с една лампа и цокъла и също беше монтиран върху гумени амортисьори за да не се получава паразитна модулация от механичните вибрации на бакелитенатата кутия от високоговорителя.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1977
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Няколко странни (за мен) неща
« Отговор #4 -: 09 Август, 2021, 16:26:19 »
Това е херметичен лампов цокъл. Служи да спира вода да прониква, не е за амортизация.
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |