| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: ПРАВЕЦ 8C RGB запояване на дъното  (Прочетена 3166 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен TheHungry

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 476
  • Населено място: Пловдив
Re: ПРАВЕЦ 8C RGB запояване на дъното
« Отговор #30 -: 20 Май, 2021, 23:24:26 »
Запознат съм с него ;) и цената е адекватна, но все пак да се запишат всички интересуващи ме неща си е немалко усилие...

Нещо не можах да разбера какво усилие ще е да се изкопират 1-1000+ файла на една SD карта . В нета има даже готови папки със тематично подредени програми , просто CTRL-C -> CTRL-V и готово .

Напълно достатъчна е една 4-8GB карта да събере програмите и игрите за години игра напред , какви ограничения от FAT32 какви 5 лева.



"I really do like SOLDERING as my programming language."  Bob Pease

Неактивен NKK

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 293
  • Населено място: Пловдив
    • eshop-bg
Re: ПРАВЕЦ 8C RGB запояване на дъното
« Отговор #31 -: 21 Май, 2021, 00:44:01 »
Цитат
Нещо не можах да разбера какво усилие ще е да се изкопират....

Ееее Пламене аз пък разбрах - къде по-голям кеф е да зареждаш през касетофона (тИлифона), да чакаш 10-тина минути да се извърти касетката (MP3-то) и накрая да ти даде грешка  ??? И айде отначало с промяна на усилването... и така няколко пъти докато зацепи. През това време бирата се стоплила, скарата изстинала, с една дума гоУем КЕФ  :drinks: Какво се е ослушвал чичо Воз та не е добавил "войс рекогнишън", да си лежиш на диванчето и да раздаваш гласови команди, че иначе усилието е много хард.

Неактивен wisi

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 54
  • Населено място: Пловдив
Re: ПРАВЕЦ 8C RGB запояване на дъното
« Отговор #32 -: 26 Май, 2021, 14:49:03 »
Веднъж правих модификация на 8C за касетофон. Извод 7 на CM632P е изхода (през резисторен делител както е по схема), а входа - на порта за джойстик - през операционин усилвател (според схемата).
До колкото помня имаше някакво изменение, заради което се налагаше преместване на входа май и съответно промяна в програмата.
Също, доколкото помня, използвах програма от по стар модел Правец, след модификации, пуснах нея на 8C.
Би трябвало да имам програмата някъде, но не мога да я намеря, но мисля че не беше трудна модификация. Но като цяло четенето от касетофон не работеше надеждно...

Неактивен wisi

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 54
  • Населено място: Пловдив
Re: ПРАВЕЦ 8C RGB запояване на дъното
« Отговор #33 -: 26 Май, 2021, 15:50:53 »
В същност след като прегледах записките си от тогава (2013г.) изглежда, че не съм го завършил изобщо. Опитвал съм се да портна някаква програма от Applesoft BASIC май, но до никъде не съм стигнал.
 

Неактивен pizza

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 91
  • Населено място: Русе
Re: ПРАВЕЦ 8C RGB запояване на дъното
« Отговор #34 -: 30 Май, 2021, 21:43:32 »
В същност след като прегледах записките си от тогава (2013г.) изглежда, че не съм го завършил изобщо. Опитвал съм се да портна някаква програма от Applesoft BASIC май, но до никъде не съм стигнал.

Жалко, 1-вия ти пост изглеждаше обещаващ :( :help:

Неактивен lz1tka

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 596
  • Населено място: Костинброд
Re: ПРАВЕЦ 8C RGB запояване на дъното
« Отговор #35 -: 30 Август, 2021, 02:19:47 »
Благодаря за отговора, още 1 въпрос ми се зароди преди малко, намерих сървър, който пуска програми като звук през телефона https://asciiexpress.net/diskserver/mobile.html.

Файловете се записват безпроблемно върху Правец82.
« Последна редакция: 30 Август, 2021, 02:26:55 от lz1tka »
73!

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |