| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Ремонт на не много старо автомобилно радио Philips  (Прочетена 535 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен DVS

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 141
  • Населено място: София
Пробвах да продам това автомобилно радио Philips 90AN192/15, вероятно модел от 1979 г., за по-малко от 2 лв, но нямаше желаещи да го купят. След това пробвах да го подаря, но желаещите бяха още по-малко.
 
Това хоби вече не ми е интересно, но ми беше жал да оставя радиото в това окаяно състояние. В крайна сметка реших да го отворя и да видя, защо никой не го иска този грозник. Останах приятно изненадан от странния монтаж на печатната платка, която фабрично беше закрепена под наклон. Оказа, че в интернет има и схема. Радиото не свиреше, но бързо установих, че проблемът е в крайното стъпало TDA1010. Помислих си, че този античен чип не може да бъде намерен, но се оказа, че го има и струва само 2.90 лв.
Бърза смяна и сега имам работещо радио на MW и LW. Лошото е, че нищо не се чува в София, а AM предавателят ми е на етап „Абе, имам един кварц на 1 MHz  и ко прайм ся?“  :D
Ето и няколко снимки, ако все още някой се интересува от тези неща:


Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 609
Тия радиоприемници на Филипс са много добри.Имам един с УКВ.Приема невероятно много станции.Вътре,част от монтажа е на керамична плочка и работи идеално!

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Това е радио за Трабант и Вартбург, такива ги слагаха навремето.
Така или иначе щом сте тръгнал да го правите, има в Али-то модулчета със bluetooth които поддържат и 88-108 мегахерцовия банд, можете да му дадете съвсем нов живот за някоя лъскава ретро-кола.
Омраз!

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1977
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Philips 90AN192 /00 /15
От тази поредица приемници: http://antique-autoradio-madness.org/Philips/philips-1980/philips-1980-cata_03.htm
Сервизна книжка: * philips_90an192-00-15_auto_radio_sm.pdf (316.68 kB - свалено 139 пъти.)
 :hi:
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
22 Отговора
12876 Прегледи
Последна публикация 30 Април, 2015, 20:29:27
от Pichaga933
2 Отговора
591 Прегледи
Последна публикация 28 Март, 2023, 12:07:23
от dragan
23 Отговора
3212 Прегледи
Последна публикация 10 Юли, 2023, 15:13:14
от vladimirstanoev
2 Отговора
1121 Прегледи
Последна публикация 23 Август, 2023, 14:25:46
от dragan
0 Отговора
269 Прегледи
Последна публикация 05 Март, 2024, 20:44:28
от radostin.kolev

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |