| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Селена - Корда  (Прочетена 1107 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен libertando

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 13
Селена - Корда
« -: 15 Март, 2021, 13:36:53 »
Здравейте,

днес при опит да върна УКВ блока в Селена 216 .... изпуснах кордата от захващача, който й бях направил  :mad: :mad: :mad:
Моля, ако някой има схема на връзването на кордата, да сподели.. Цял ден я мъча и накрая ще се обеся на нея  :mad: :mad: :mad:

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Селена - Корда
« Отговор #1 -: 15 Март, 2021, 14:29:06 »
Колега, да не ровя, но напиши в гугъла руководство по ремонту Океан 209 и сигурно ще намериш каквото ти трябва. Аз покрай моите съветски машини установих, че руснаците дават много информация.
0888981645, 072365106

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3922
Re: Селена - Корда
« Отговор #2 -: 15 Март, 2021, 14:54:37 »
 :)

Неактивен libertando

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 13
Re: Селена - Корда
« Отговор #3 -: 15 Март, 2021, 14:57:21 »
Валери, благодаря Ви много!!!
Качеството е лошо, но ще се  оправя, надявам се.
Руснаците имат много хубави книжки, дори закупих няколко, които намерих, но там няма кинематична схема на кордата.

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3922
Re: Селена - Корда
« Отговор #4 -: 15 Март, 2021, 15:08:35 »
Виж и тази:

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3922
Re: Селена - Корда
« Отговор #5 -: 15 Март, 2021, 15:12:44 »
Тази и тя става:

Неактивен libertando

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 13
Re: Селена - Корда
« Отговор #6 -: 29 Март, 2021, 12:19:33 »
Много съм ви благодарен! Специално искам да благодаря на Origo, както и на Валери за всички безценни мнения оставени през годините във форума! Благодарение на вашата помощ и многото добри публикации от няколко дни слушаме модерния УКВ обхват на една Селена B216, която вече е и с пренавита корда.
Имам и въпрос, обаче... След подмяна на елемнтите по табличката и настройка на променливия кондензатор и хетеродина, обхвата на скалата е от 87.6 до 100.3, като според мен проблема е, че не мога да "избутам" ниските още малко в дясно на скалата. На практика в най-лявата част на склата (високите честоти) радиата са сбити, а най-долната част 87.6 се пада малко след средата на скалата. Моля, ако някой знае къде да нарпавя контролни замервания и какво да търся да сподели.

Неактивен Radko

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 359
  • Населено място: София
Re: Селена - Корда
« Отговор #7 -: 29 Март, 2021, 12:29:07 »
Проблемът е, че приемаш обхвата по огледален канал, т. е. хетеродинът е с 10.7 МХц под приеманата честота. Така той не може да покрие целия нужен обхват. Освен това и АДЧ не работи коректно. Нужно е да се развият 2 навивки от осцилаторната бобина - по 1 нав. от двата края, и да се поекспериментира с кондензаторчетата, паралелни на входния и осцилаторния контур и сърцевините им, за постигане на нужното покритие на обхвата и добро спрягане.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |