| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Kaк се води този куплунг?  (Прочетена 2070 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Kaк се води този куплунг?
« -: 13 Октомври, 2020, 15:19:44 »
Колеги, интересува ме как се води този куплунг и дали някой от вас го е срещал някъде да се продава. Бих искал да се сдобия с няколко такива куплунга. Има ги на едни импулсни захранвания на BRAUN  и сега има при мен две акива с повредени кабели. Та мога ли да намеря такова нещо, за да сменя кабелите. Адаперите са бетон и едва ли някога ще се повреди електрониката им....
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 794
  • Населено място: София
Re: Kaк се води този куплунг?
« Отговор #1 -: 13 Октомври, 2020, 18:59:10 »
Този куплунг е пресован. Не е проблема в куплунга, а прекъсва кабела който влиза в него. Обикновено режа кабела преди куплунга слагам го в термосвиваем шлаух и го запоявам. А преди това с една много тънка игла запоена на сондата на уреда установявам къде точно е прекъснал кабела дали при адаптора или при куплунга. А можеш да си направиш тестера на Колегата за прекъснати проводници. Той го прави с един транзистор и показва къде точно е прекъснал. После режеш и запояваш.
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 603
  • Населено място: Попово
Re: Kaк се води този куплунг?
« Отговор #2 -: 13 Октомври, 2020, 19:27:11 »
Води се AC Adapter for Infusomat Space Infusion Pump. Използва се за инфузионна помпа. Нарочно е направен така според производителя, да не се заменя с друг тип. BRAUN SPACE Power Supply SP EU III, Type 154119 EU. Браун ги поставя и на други техни продукти.
https://www.bbraun.de/de/products/b0/space-zubehoer.html
Поляците казват, че импулсите им захранвания са специфични, и са сартифицирани по стандарти.

Efficiency   96%(12V)                                                                                               
Isolation Voltage   Input to Output – 1500 VAC medical applications.
Input to GND - 1500 VAC   
MTBF - issue 3   
Switching Frequency PFC – 70 to 130 KHz ,PWM – 50-80 KHz   
Power Factor   Exceeds 0.95 with Full Load   

Малко главата ще те заболи. Цената на този куплунг - комплект.

Artikelnummer.15217959
Menge   Preis
1   137.00 € / 1 Stück


« Последна редакция: 13 Октомври, 2020, 19:41:30 от didov »

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: Kaк се води този куплунг?
« Отговор #3 -: 14 Октомври, 2020, 07:38:24 »
Даааа, очаквах подобно нещо. Все пак бях длъжен да попитам. Ще опитам да хаправя нещо, имам идеи, да видим. Два от адаптерите бяха със счупени щепсели, с тях се справих. Остава този, ще опитам и него да спретна. Благодаря за споделената информация.
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: Kaк се води този куплунг?
« Отговор #4 -: 17 Октомври, 2020, 20:06:22 »
Всичко е ток и жица!  :---  Няма проблеми, утре ще наснимам нещата и ще пусна снимки. Сто и колко евро беше???    :D   Ай ся, има и други неща, като морал и т.н.     :unknown:  После тука точели здравната каса.... ???
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: Kaк се води този куплунг?
« Отговор #5 -: 18 Октомври, 2020, 09:32:46 »
На първата снимка е адаптера с ремонтиран кабел. На втората има още два, на които бяха счупени щепселите.
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 626
  • Населено място: Сандански
Re: Kaк се води този куплунг?
« Отговор #6 -: 19 Октомври, 2020, 08:16:41 »
После тука точели здравната каса.... ???

Нека не забравяме, че тук се учат от там. :D В областа на медицината е лесно да се прибират грешни пари.
Не мога да си представя какво толкова има в този прост адаптер с измислен куплунг за тези пари.
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен NKK

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 281
  • Населено място: Пловдив
    • eshop-bg
Re: Kaк се води този куплунг?
« Отговор #7 -: 19 Октомври, 2020, 22:46:34 »
В никакъв случай не ги защитавам тези кожодерски цени (и търговци), но единственото което има в този адаптор и куплунг е сертификатът, и то може би не само един. И съм сигурен, че наистина е тестван и проверяван за съответствие по необходимите параметри, а не някой чиновник проформа да е праснал печатите ;)

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: Kaк се води този куплунг?
« Отговор #8 -: 20 Октомври, 2020, 08:47:57 »
Абсолютно си прав, колега! И освен че има сертификати, адаптера е направен по възможно най- добрия начин, това е безусловно! Но според мен кабела можеше да бъде направен да се отделя от корпуса, за да се смени когато дефектира. И примерно да струва 50-60 евро тоя кабел, а не да се сменя целия адаптер, който все си мисля, че е вероятно вечен.
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 626
  • Населено място: Сандански
Re: Kaк се води този куплунг?
« Отговор #9 -: 21 Октомври, 2020, 08:19:52 »
Но според мен кабела можеше да бъде направен да се отделя от корпуса, за да се смени когато дефектира. И примерно да струва 50-60 евро тоя кабел

Пазарна икономика се нарича. И това със сертификатите също. Имам наблюдение за едни такива сертификати издадени на една фирма...ама не е по темата :drinks:
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 906
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Kaк се води този куплунг?
« Отговор #10 -: 21 Октомври, 2020, 08:33:03 »
Колеги има защо да е така. Работата в интензивно отделение и операционна не е шега работа. Ако през кожата трябва да мине значителен ток за да ти навреди, то помислете ако човек лежи с 40гр. температура и е постоянно мокър от собствените си сосове каква става проводимостта. Ами отворено тяло тогава? Зад тези сертификати седи голяма отговорност. Макар и аз да съм съгласен, че са неоправдано скъпи.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен NHB

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 901
  • Населено място: Варна
Re: Kaк се води този куплунг?
« Отговор #11 -: 06 Декември, 2020, 18:27:06 »
Много може да се напише по тази тема.
Сертификатът се отнася не до куплунга, а за цялото изделие. По принцип, ако стане инцидент и пострада човек, и това е в страна, където всички стандарти и изисквания в областта се съблюдават безусловно, тогава Браун ще поеме отговорността и ще плати мнооого. Ако обаче някой е ремонтирал изделието и дори да се с справил перфектно, но само да не е бил оторизиран от Браун, тогава отговорността ще поеме този някой... Нали си представяш, че ако видят този термошлаух, с който си изолирал свръзките, веднага ще те посочат за виновен, дори да не е станал никакъв инцидент...
Иначе, отваряш инфузомата, пробиваш задния капак, поставяш някакъв нормален захранващ куплунг, съответно и на края на кабела нормален куплунг... Но това пак е неоторизирано вмешателство в изделието и сам си носиш отговорността за последствията, ако има такива. Разбира се, вероятността нещо да се случи е нищожна, а и тук не е Германия, но все пак... Инфузоматът може лесно да бъде залят с физиологичен разтвор, който е проводим! Може би затова са сложили водозащитен куплунг... Е, пълно е с инфузионни помпи, които се захранват директно с мрежово напрежение и с обикновен захранващ кабел като за компютър, но  все пак...

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |