| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: импрегнация  (Прочетена 9426 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: импрегнация
« Отговор #15 -: 18 Април, 2013, 21:13:13 »
Цитат
Докато си пушех цигарата се сетих за една обява и не можах да се сдържа да не ви я покажа:
http://auction.bg/item.php?id=1289527
 
Тоя кокал е от края на 50-те години. (Имам го същия, моят е 1957). Луд! За това радио и 20 лева са много!
За буболечките в дървото някой беше писал преди, че ги трепе с хлороформ, ама си е гадно! не смърди а направо бъзди! Най-много да се отрови човек с това. Спомням си, бях купувал някакъв "Яхтен лак" от 14 лева-безцветен, който "уж" импрегнирал дървото и го запазвал, използвали го за старинни мебели и прочее...
 Мацотих с него подпорите на мазата, че бяха ги подкарали разни буби, ама не съм заглеждал дали има нови купчинки пепел от дървото, да са го яли. Другото е, че дори да се разкарат буболечките, дупките остават ще трябва и да се прикрият с някакви пасти или направо отгоре да се сложи нов фурнир.
 Аз пък на стари (и много съсипани кутии), слагам по няколко пласта полиестерна смола, шлайфам здраво, поне с 2000 и отгоре нанасям автоемайл-лак, получава се добре, и заздравява дървенията, ама е доста разправия и мърльотия...
Омраз!

Неактивен Любо Божков

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1625
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново
Re: импрегнация
« Отговор #16 -: 19 Май, 2013, 21:27:42 »
Лечението е следното. Взимаш един бидон, слагаш радиото вътре и през някакъв вентил, монтиран на бидона му пускаш газ пропан-бутан. Оставяш го така няколко часа, може и цяла нощ и на другия ден вадиш и почваш да безиросваш. Гарантирано всички бабалюги ще са мортал комбат.
Днес пробвах тази технология, само че сложих кутията в полиетиленов чувал и я надух с пропан бутан. Оставих я така да постои няколко дни за да видя какво ще стане. Не зная обаче как се плодят тези гадинки - да не се излюпи после някое ново още по гладно поколение. Ако са като депутатите, отърване няма!
« Последна редакция: 19 Май, 2013, 23:40:37 от gabo »

Неактивен Fisher

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Благоевград
Re: импрегнация
« Отговор #17 -: 19 Май, 2013, 23:05:01 »
чудя се ако туря дървенията в чувал ,дали преди да  го напълня с пропан бутан , да не изпръскам един райд дезодорант вътре ,така за гарнитура към газовата среда!? :writer:

Неактивен Любо Божков

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1625
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново
Re: импрегнация
« Отговор #18 -: 19 Май, 2013, 23:28:32 »
И аз си мислех за същото и сигурно ще го направя за десерт.

Неактивен vvb

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 28
Re: импрегнация
« Отговор #19 -: 18 Юни, 2013, 08:54:47 »
Да обобщим методите за борба с гадините по сандъците:
а/ разрушаващи повърхноста на сандъка метод. Обикновенно се използва при много лошо покритие с последваща основна реставрация. Използват се пестициди,разтворители,отровни химикали и двукомпонентни лепила/за унищожаване, залепване и запълване на всякакви дупки под налягане/.Има лепила тонирани за съответния цвят.
б/ неразрушаващи методи:използване на вакум, ниски температури, малко токсични газове, химикали, разтворители и  пестициди, неразрушаващи лаковото покритие-/обикновенно шел лак/. Обикновенно за газови камери се използват найлонови чували,химически камини и кой каквото може.
в/по методите за нанасяне на материалите: спреове, четки ,спринцовки,изпарители и др.
Лично аз използвам "Карате" загрявано на ел,ваничка в наилонов чувал, вътре в сандъка.
Мерки за безопасност.
 ВСИЧКИ ПРЕПАРАТИ ЗА ТРОВЕНЕ НА БУБОЛЕЧКИТЕ ТРОВЯТ И НАС!!!

Препоръчвам работа на открито или в химическа камина.По възможност влажна маска,и възможно най-елементарното ; изплакванена устата с вода и имиване с сапун или препарат на ръцете.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |