| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Таблица с дефекти по приемниците по честота на повредата  (Прочетена 901 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1986
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
143130-0

Интересна таблица, която преведох.
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3921
Общо-взето съм съгласен с тази таблица, само на първо и второ място бих сложил кондензаторите, а смесителя по-назад. Тази лампа не ми е създавала чести проблеми, независимо каква е използвана.

Неактивен lz2hn

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 5
  • Населено място: Севлиево
Бих споделил, че за българските раздиоприемници в челни места са кондензаторите с утечка и цоклите за радиолампите - по-точно за лампите от 21 серия. За съветските/руски/ приемници кондензаторите с утечка и изсъхналите електролити са по-напред в таблицата. Въпрос на практика, но общо взето приемам таблицата.

Неактивен Radist

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 154
  • Населено място: Монтана
Аз слагам исправителната лампа,крайната,електролита в захранване и тогава нареждам другите елементи

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1986
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Табличката е от запад, ясно. Но е интересна все пак! :)
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен Mitaka_retro

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 47
И според мен е интересна, най-вече заради факта, че (предполагам) е била актуална,когато апаратите са били сравнително ''млади''  :)
Към днешна дата положението е по-различно, и не заради некачествени части а предимно от стареенето на такива. :hi:

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |