| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Само да се похваля .  (Прочетена 1385 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Само да се похваля .
« -: 28 Юни, 2020, 20:02:21 »
 Уж няма нищо влашко у мен, ама... леко да се фръцна с две нови придобивки:
Дядо Шулц или стругът "Shaublin - 80" понеже е дърт като Библията затова е дядо.
Дядкото е невероятен работяга, въпреки доста напредналата му възраст - '48 ми наборъ.  :D
 Другият "герой" е Шаолинец и е аргонов агрегат "Vion" Име засега още не съм му намислил.
Китайчето достойно се пребори за доверие, и се оказа много корава и работлива машинка, при това със бая екстри и глезотийки.
Понеже напоследък адски много ми помагат тия двамата решух да Ви ги представя.
Вярно е, че са далече от хобито, но пък много ми помагатв него когато ми потрябва нещо по-специално. И така...
Е, Благодаря за вниманието!  :hi:  8)
Омраз!

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3541
  • Населено място: Варна
Re: Само да се похваля .
« Отговор #1 -: 28 Юни, 2020, 20:55:30 »
Дядо Шулц изглежда идеално за годините си.

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Само да се похваля .
« Отговор #2 -: 28 Юни, 2020, 21:53:39 »
Чудесни придобивки си имаш !  Начи , ние от тоя сектор / покрай Дунав /, сме прибран народ . Знае ли човек , к, во ще му потрябва ?

Неактивен dragan

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1179
  • Населено място: Пловдив
Re: Само да се похваля .
« Отговор #3 -: 28 Юни, 2020, 21:55:18 »
Стругчето наистина е много запазено.
Каква е неговата история колега?

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: Само да се похваля .
« Отговор #4 -: 28 Юни, 2020, 22:15:17 »
Честито за стругчето , съветвам те да му направиш пълна профилактика на лагерите . Дори да ти се струва че са наред след тези години задължеително трябва разглобяване , почистване и смазване на лагерната група .
От опита ми със стругове( ТОС 80, Р105 ,ТВ-16) всички са били за тази операция .

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: Само да се похваля .
« Отговор #5 -: 29 Юни, 2020, 03:39:31 »
Страхотни са шеабата и китайчето! Да си друхарувате още дълги години със здраве и късмет  :master2: :flag_of_truce:

Неактивен ian

Re: Само да се похваля .
« Отговор #6 -: 29 Юни, 2020, 07:21:19 »
Честито за машинките и от мен, със здраве да си ги ползваш!  :) :drinks:
... даже в работилницата има място за още доста, успех и мерак ти желая!  :good:

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: Само да се похваля .
« Отговор #7 -: 30 Юни, 2020, 20:37:14 »
Честито за стругчето , съветвам те да му направиш пълна профилактика на лагерите . Дори да ти се струва че са наред след тези години задължеително трябва разглобяване , почистване и смазване на лагерната група .
От опита ми със стругове( ТОС 80, Р105 ,ТВ-16) всички са били за тази операция .
Здравей, Драгане!
Това е първото което направих - разглобяване и почистване из основи. Когато го взех от търговеца, приличаше на буца кал и ръжда. Доста препарати на "вюрт" отнесе докато се очовечи.  :)
Историята не му я знам. Купих го от Български сайт за продажба на машини на вехто. Търговецът взе да се хвали, че " Чак от Лайпциг " го докарал.
Така като гледам, със всичките липси и проблеми с които го взех, може да е било от някои "Вторични суровини" - но фактът е, че въпреки цялата мизерия по него, заработи! И това ме мотивира да го взема.
Жорка, че сме прибрано племе - така си е! Но все пак, това съм завършил някога си (когато бях млад и глупав)- сега съм само глупав :D ) Това до миналата година работех и при другарите шапкари - про3 стругар.
Сега реших да почна да си работя за себе си. Е, и бандата приятели около мен.
Сега без майтап, ама какви копченца за последния усилвач си врътнах от алуминий и неръждавейка - лигите ще ти потекат!  ;)
Оказа се че машинката е доста прецизна и е идеална за дребни детайли. То тя едри и не може.
Янко, работилницата е служебна. За сега, докато се уредя с къща ще седи в работата, пък после... Е надявам се да дойдеш и да видиш! ;)
 Та така... Благодаря Ви колеги и приятели за милите пожелания - и когато се наложи - с удоволствие бих помогнал с наличния инвентар.  :hi:
Омраз!

Неактивен dragan

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1179
  • Населено място: Пловдив
Re: Само да се похваля .
« Отговор #8 -: 30 Юни, 2020, 21:13:39 »
Всички ти се радваме на придобивките.Да си жив и здрав да си ги ползваш.
Двигателят на стругчето какъв е? трифазен или монофазен?
Аз също имам един С8М от военна работилница с късите паралели и чугуненита крака /от Зил 131/,но е в северна България и не знам как да си го докарам до Пловдив.

Неактивен Любо Божков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1625
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново
Re: Само да се похваля .
« Отговор #9 -: 30 Юни, 2020, 22:00:53 »
Евала за чудесната придобивка.  :drinks:
И аз от години следя за нещо малко (евентуално настолно), но все не ми е по джоба. Но сам съм си виновен, защото навремето, когато имах възможност да си взема, си казвах че нямам нужда, тъй като служебните машини бяха в ръцете ми. Да ама не, ситуацията се промени...

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Само да се похваля .
« Отговор #10 -: 30 Юни, 2020, 23:24:15 »
Така съм и аз Любо. Можеше на времето да се намерят интересни неща (средства за производство им казваха в едни науки). Ама дремахме, пък може би, не бяхме и правилните хора, а оправните момчета си напазаруваха (може да се каже без пари). И аз си виках, защо да се набутвам, като има във фирмата? Но времето мина и сега опирам до оправните момчета дето още имат куража и сега купуват машини. Но, от правилните прекупвачи, днес бях при такива,но сравнително по-млади бивши колеги, бутат се, яко работят, а тарикатите от преди няколко години си броят пачките..
Както и да е, много от колегите сте по-млади, все още има нещо в "обрания бостан", действайте, а за такива като мен, няма за кога да правят "фабрика"...
0888981645, 072365106

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |