| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Коронна придобивка  (Прочетена 1499 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 922
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Коронна придобивка
« -: 02 Май, 2020, 15:59:50 »
Добавих РИГА 10 към пречките за придвижване в къщи.Доста сериозна пречка,масивна,най-малко 20 кг. Вече махнах пикните на плъховете, вързах конците и изчистих цоклите.Работи,по-скоро бръмчи,вечер се появяват румънци.Трябва ми външна антена.СТРАХОТЕН високоговорител, само той струва 50-те лева които платих за нея.Отдолу е перфектна, без намеси и ръжди.Стържа лака,лесно пада, защото не е шел. Липсва ми едно копче, но намерих пластелин и ще го произведа.

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 630
Re: Коронна придобивка
« Отговор #1 -: 02 Май, 2020, 16:12:06 »
Е-е ,някои печелят от короната!Как го пренесе и какъв наложен платеж даде!Иначе е мощно като СССР тогава.

Неактивен dragan

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1197
  • Населено място: Пловдив
Re: Коронна придобивка
« Отговор #2 -: 06 Май, 2020, 10:02:48 »
Сериозна изработка.
Как са свързани елементите?-чрез запояване или заваряване.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 922
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Коронна придобивка
« Отговор #3 -: 06 Май, 2020, 17:56:26 »
Точното му тегло според руски сайтове е 25 кг,спиди ми взе 13,5олв за доставка до офис.Крайна цена 65 лв е задоволителна.Пак според руските сайтове Рига 10 е пусната в около 150000 бройки.Доста от тях са внесени и у нас.Не съм гледал кондензаторите за дати ,но елементите са споени,не са заварявани. Освен десетте лампи огромния високоговорител и специалната скала други неща за отбелязване са двутактното крайно стъпало и трикръгов лентов (регулируем) в МЧУ.Специален плат и фурнир за оформление на кутията.Копчетата отпред са красиви, но от кофти материал-лесно се износва и превъртат.Толкова по отношение хардуера,след малко ще пусна описание на кутията , по-точно реставрация на части от нея.

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3922
Re: Коронна придобивка
« Отговор #4 -: 06 Май, 2020, 18:02:51 »
Рига-та си е много добро радио, аз също съм доволен от моята:
https://www.sandacite.com/forum/index.php?topic=13651.0
макар, че все още нямам оригинален говорител и предното копче в средата.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 922
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Коронна придобивка
« Отговор #5 -: 06 Май, 2020, 18:57:49 »
Не ще и дума че е изключително добро радио.Ако не го знаеш,възприемаш,оценяваш ти само се чудиш:"... за какво са ти тези 10,20,200 1000 апарата,гледаш ли ги, продаваш ли ги?" Има членове на този форум които са ми задавали този въпрос. Естествено, те не са от нашата кръвна група.Аз в този пост -продължение се съсредоточавам върху това:РИГА10 го заслужава ! Предишните и собственици не са я оценили така и са я захвърлили на тавана или в мазето.Като резултат долната и част е доста увредена, имам предвид фурнира на кутията.Според руските сайтове в долната и горната страни е използван фурнир от коренище на карелска бреза- при мен отгоре е запазен, но отдолу трябва да се оправи , т.е. да се смени.Тъй като едва ли го има даже в Латвия аз реших да го произведа и заменя.Най-близък до него  от това с което разполагам се оказа вишна, наша родна.Следват етапи от производството на фурнира,след това залепване и т.н. Не става все пак от пръдня боя.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 922
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Коронна придобивка
« Отговор #6 -: 06 Май, 2020, 19:04:26 »
Операциите са доста само докато се получи нещо наподобяващо фурнир.За днес ще приключа на този етап, залепването ще е сериозно предизвикателство- има завои под 90 градуса:

Неактивен faraon4eto

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 146
  • Населено място: ВРАЦА
Re: Коронна придобивка
« Отговор #7 -: 06 Май, 2020, 19:40:47 »
 :bravo:

Неактивен dragan

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1197
  • Населено място: Пловдив
Re: Коронна придобивка
« Отговор #8 -: 07 Май, 2020, 21:22:50 »
Браво колега Лагер
Ригата си го заслужава.
Успехи в реставрацията.

Неактивен dragan

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1197
  • Населено място: Пловдив
Re: Коронна придобивка
« Отговор #9 -: 07 Май, 2020, 21:25:15 »
За сведение на колегите от форума ходил съм на гости на колегата Лагер и съм видял прекрасната дърводелска работилница и нещата, които е направил за интериора в своя дом.Има златнни ръце и фантазия.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |