| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Мобилен Рутер 4Г за Виваком  (Прочетена 816 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен entinito

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 0
  • Населено място: Варна
Мобилен Рутер 4Г за Виваком
« -: 29 Октомври, 2017, 12:34:01 »
Здравейте , не знам тук ли е правилното място да пусна тази тема. имам мобилна карта от въпросният оператор , трябва ми модем някой да ме посъветва от къде да купя,нов а може и втора ръка но да не ме обвързва с договор.и как вървят цените търся нещо между 5 или 8 лева максимум 10 ако няма друг вариант.също така бихте ли ми казали

понеже мойта мобилна карта към Виваком е предплатена, промоционално бе 100 минути към всички и 4000 мб интернет, та въпросът ми е,
като изтекът минутите и мегабайтите , докато не презерадя ще е на бавна скорост ли?
и след това ако всеки месец презареждам с по 10 лева, нови 4000 мб интернет ли ще имам, и ако останат прехвърлят ли се за другия месец
или ще имам по-малко мегабайти след като тези са промоционални, а с този модем рутер бисквитка само 1 пц ли може да ползва,
или няколко компютри у дома интернета?


мерси.

поздрави!

Неактивен emanuilis

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 150
  • Населено място: гр. София
  • LZ1EMS
Re: Мобилен Рутер 4Г за Виваком
« Отговор #1 -: 29 Октомври, 2017, 14:45:52 »
Има вариант да си го закупиш от самия оператор. С карта за отстъпка „лоялен клиент" можеш да спестиш няколко десетки лева. Не се налага подписване на договор за самия модем. Принципът на предплатения трафик предполага, че след изчерпването му пак ще имаш връзка, но скоростта ще бъде забавена. Да, след презареждане ще имаш отново период на бърз обмен на данни. Когато използваш независим рутер, можеш да включиш произволен брой WiFi-консуматори, но за сметка на скоростта. При USB-варианта, само едно устройство. Лично аз НЕ бих използвал такъв вариант за Internet, ако имам други опции.

:morning1:
"I see the sadness in your eyes My life was undisguised..."

Неактивен entinito

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 0
  • Населено място: Варна
Re: Мобилен Рутер 4Г за Виваком
« Отговор #2 -: 29 Октомври, 2017, 15:07:33 »
на мен ми е необходимо такъва мобилен интернет , само ако ми спре стандартния кабелния , при него имам достатъчни скорости,

тоя го имам само като резерва колкото да не е без никак разбира се.

мерси за твоят отговор.

Неактивен emanuilis

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 150
  • Населено място: гр. София
  • LZ1EMS
Re: Мобилен Рутер 4Г за Виваком
« Отговор #3 -: 29 Октомври, 2017, 16:00:14 »
Имам модеми, обединяващи кабелен и мобилен обмен на данни, вкл. такива с налично гнездо за SIM-карта. Всичко е автоматично, задава се приоритетен и допълнителен източник.
"I see the sadness in your eyes My life was undisguised..."

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |