| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: DUAL1216  (Прочетена 1209 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 922
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
DUAL1216
« -: 20 Януари, 2019, 17:00:27 »
Във вторник ще имам грамофон от този модел.Особеното при него е наличието на 78об./мин.Справката която направих показва че дозата му е SHURE M75D.Kak според вас колеги ще се отрази възпроизвеждането на шеллакови плочи на здравето на дозата,по-точно на иглата?Дали ще мога да се възползвам от тази екстра на грамофона или да се въздържа? Ако някой има опит моля да го сподели.

Неактивен tate

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 1
  • Населено място: Безден
Re: DUAL1216
« Отговор #1 -: 20 Януари, 2019, 17:09:41 »
За 78 оборота  съм  виждал  Дуалска  доза с 2  игли  въртящи се ,М75  е  хубава  доза   недей да  я   юркаш на 78  об. По добре  намери   доза  пригодена за тази работа .

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3325
  • Населено място: София
Re: DUAL1216
« Отговор #2 -: 20 Януари, 2019, 17:28:53 »
Може да се възползваш.

Естествено оригиналната игла НЕ става за шелак.

На дозата и все тая.

Това е една шелакова  Игла за твоята доза:
https://www.ebay.de/i/122897307640
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: DUAL1216
« Отговор #3 -: 20 Януари, 2019, 17:30:28 »
Иглите за плочи 78 оборота в минута имат съвсем различен профил и размери. Тези плочи са с по-широки бразди и възпроизвеждането на такива плочи с неправилната игла не само че дава по-лоши резултати в звуково отношение, но и води до ускорено повреждане на иглата. Така че, потърси игла за такива плочи за съответната доза (естествено цената ще бъде съизмерима с цената на дозата) и слушай плочите както му е реда. Между другото ще се изненадаш с правилната игла, колко добър звук вадят!
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: DUAL1216
« Отговор #4 -: 20 Януари, 2019, 18:19:12 »
Колега lager, всички писали до тук, по принцип са прави. Само не ми е ясно какво значи "оригинална доза"? То обикновено фирмите предлагат всеки модел с конкретна доза, но известно е, че тези грамофони (вкл. тази серия на Дуал) могат да работят с всякакви динамични дози и в твоя случай не е ми е ясно, но не това е и толкова важно. Трябва да си намериш игла, както препоръча Пичагата и да я слагаш, когато трябва или, понеже питаш за опит, аз ползвам специалната доза на SHURE M78S (т. нар. "зелената доза"), която си е специално за плочи 78 об./мин. Имаше я и на нашия пазар преди години, но освен цената е и другото неудобство-трябваше да си купя още един държач, че по-лесно става смяната. Въпрос на избор...
0888981645, 072365106

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 922
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: DUAL1216
« Отговор #5 -: 20 Януари, 2019, 18:53:17 »
Не съм избирал грамофон с такава опция,той е част от система, която ми пасва по цена.Оригинална значи че той е окомплектован с такава доза от производителя си.Исках да чуя,т.е. да прочета мнения на повече колеги.За мен Дуал означава качествено направен грамофон, независимо от тип на задвижване-гумена ролка, както е в този модел,ремък-1237,какъвто имам или директно задвижване-както е при третия ми Дуал,-491.Мечтата ми е 721 с доза V15, но той е десет пъти по-скъп от обсъждания тук модел.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3325
  • Населено място: София
Re: DUAL1216
« Отговор #6 -: 20 Януари, 2019, 20:25:18 »
Май някаква мода е почнала, всички са луднали по тия Dual-и.

Можеш ли да ми препоръчаш майстор на Дуал-и, за един приятел питам, да го пратя, че в момента не мога аз да се занимавам?
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: DUAL1216
« Отговор #7 -: 20 Януари, 2019, 22:26:31 »
Да lager, не си сбъркал като си го купил. Не съм го измислил аз, а съм чел мнения, че това са мерцедесите на немските грамофони. Е, то има и ролс-ройси,поршета, бентлита и др.подобни, но хайде да не се правим на максималисти..
0888981645, 072365106

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |