| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Размишления на тема грамофон  (Прочетена 15527 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3324
  • Населено място: София
Re: Размишления на тема грамофон
« Отговор #135 -: 12 Ноември, 2018, 22:12:03 »
Супер е номера с макетния нож, не бих се сетил.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 604
  • Населено място: Попово
Re: Размишления на тема грамофон
« Отговор #136 -: 12 Ноември, 2018, 23:46:44 »
Аз малко се заигравам тук. Изрязах си нова кожена подложка за платера. Определено разлика в звученето има. Четох в интернет за различните материали и реших да пробвам.
Не е лошо да се пробва но си заложил на неподходящ материал. Понеже влизаш в аудиофилията, подходящи материали за подложка на плотер са корк, силикон, винил. Кожата се наелектрилизира в процес на работа на грамофона. Целта е финните частички, власинки да не полепват по плочата и да залепват, трябва да се отблъскват. Кожата я ползват само при автоматично зареждане на плочите, падат от височина върху нея. Но има значение и от типа на кожата, да може да се обработва с антистатичен спрей. Тука на снимката се вижда как трябва да се постави, меката част отдолу на плотера, лъскавата отгоре на плочата. Ако е само мека, не става за аудиофилия.

Неактивен bluelemon

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 315
  • Населено място: Пловдив
Re: Размишления на тема грамофон
« Отговор #137 -: 13 Ноември, 2018, 09:08:59 »
Точно кожата не се наелектризира, затова я и използват за тази цел. Кожата която аз съм ползвал е шлайфана и от двете страни и няма власинки. Ползва се за чанти и е обработена двустранно. "Подходящи" е доста относително. В линковете които съм дал е описано как влияе всеки материал на звука, както и предимства и недостатъци на всеки. По скоро при мен беше проба понеже имам кожа. Хареса ми и така си го оставих. А и има фасон.
Mithrandir

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Размишления на тема грамофон
« Отговор #138 -: 13 Ноември, 2018, 11:02:00 »
Нямах предвид че кожата го пази от външни вибрации, а че убива резонансите на плочата и платера ПОРОДЕНИ от просвирването на плочата, в смисъл от самия звук записан на плочата. Това е основната функция. В това отношения тя просто трябва да работи като идеален демпферен материал. Важното е да ти харесва звука.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен bluelemon

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 315
  • Населено място: Пловдив
Re: Размишления на тема грамофон
« Отговор #139 -: 13 Ноември, 2018, 11:24:05 »
По горния ми пост беше към didov. Както и да е де доволен съм. Иначе аз малко по друг начин ги разбирам нещата. Грамофона си е един вид акустична система и като такава всеки материал има определени свойства и нюанси, както при музикалните инструменти материала от който са изработени. В крайна сметка  :drinks:
Mithrandir

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |