| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Полиране на скала Селена, Vef, прочие  (Прочетена 902 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен libertando

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 13
Полиране на скала Селена, Vef, прочие
« -: 06 Ноември, 2020, 22:33:17 »
Здравейте,
от скоро имам ново занимание и ще съм благодарен ако ми помогнете с отговор на още един лайшки въпрос.
Искам да почистя и да полирам скалите на VEF 201 и Селена 207. Четох за популярния метод- вълнен парцал и абразивна паста за зъби, но се притеснявам, че конкретно този плексиглас може да избледнее. Ще се радвам да споделие метод и правилен препарат за полиране на скалата. Също така бих се радвал ако ме насочите към правилния грунт, лак или прочие за правилно третиране на дървената част при Селените. Във форума намерих много хубава тема за шеллак, но ми се вижда една идея сложно за първи опити.

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: Полиране на скала Селена, Vef, прочие
« Отговор #1 -: 08 Ноември, 2020, 16:32:37 »
Шеллака е пипкава и мърлява, но не и сложна работа. ако решите - обадете ще Ви дам, имам наличен, колкото до скалата - не е проблем с паста за фаровете на колите, паста за зъби, стават и със едното и другото - не избледняват не се скапват , стига да не дерете с тях по печата отзад. При мен полирането се получава най добре със зеления "сапун" за полиране на метал, и после със спрей за табло - получава се много ефектно и чисто. Ако е много и дълбоко надрана повърхността, първо с трупче и шкурка 1000/1500/2000, после със пастата и става.
И така...
Така го правя аз, пък някой ако има други наблюдения и опит - нека сподели.
 :hi:
Омраз!

Неактивен bradi

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 75
  • Населено място: гр.София
Re: Полиране на скала Селена, Vef, прочие
« Отговор #2 -: 08 Ноември, 2020, 18:38:30 »
Здравейте,аз лично ползвам тези от снимките.Намират се в повечето железарии.

Неактивен libertando

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 13
Re: Полиране на скала Селена, Vef, прочие
« Отговор #3 -: 17 Ноември, 2020, 09:45:37 »
Благодаря Ви за отговорите! Чудих се защо не съм се сетил за мебелин, набързо лъснах кутиите на две Селени, но тази която искам хубаво да почистя има един здраво залепнал слой мърсотия, притеснявам се че мебелина ще я "калайдиса" една хубаво и ще си остане вечна. Също така се притеснявам да я чистя с друг препарат или вода, за да не се повреди дървото.

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: Полиране на скала Селена, Vef, прочие
« Отговор #4 -: 17 Ноември, 2020, 11:10:46 »
"Meglio" концентрат, четка, сух парцал и се почиства - после както си знаете.
Поне така при мен се е получава когато ме мързи да го направя както трябва.
Успех!  :hi:
Омраз!

Неактивен libertando

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 13
Re: Полиране на скала Селена, Vef, прочие
« Отговор #5 -: 18 Ноември, 2020, 10:37:21 »
Благодаря!
Все пак правилния метод не ме плаши и ще съм благодарен за още споделен опит! Аз съм техник и подмяната на кондензаторите за мен беше лесната част, но външната обработка е все още далечна материя за мен

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |