Дано, ако стане този път тествай старателно всички функции, всички развивки, всяко най-малко нещо като различните двуканални режими, сумиране и изваждане на каналите, тестови генератори, всички обхвати по напрежение на двата канала, различни режими на синхронизация и така, че да не стане от трън на още по-голям трън! Затова от сега се запознай подробно с функциите които притежава този Тектроникс, контролите му и начина на работа с него за да може като отидеш да тестваш всичко максимално бързо и пълноценно. Ако се налага носи си сигналгенераторче някакво малко ако имаш.
Съгласен съм че принципа на работа на осцилоскопите е един и същи, но има вариации в схемните решения, все едно да кажем че всички телевизори са по една и съща схема правени - не е така. И справянето без поне схема на генератора на развивката на подобен модел може да се окаже именно пипане на сляпо, което след инвестицията на неразумно много труд и време може и да доведе до успешен финал, но като преди това са подменени половината от нещата дето не е необходимо. Разбира се замяна на електролитите наред е възможна, но нежелателна защото дори да има проблемен електролит то вероятно той е един такъв, заменяйки всички с фуджикон може да се съкрати оставащия от тук нататък ресурс на осцилоскопа (заради по-ниското качество на последните). И наистина обаче може би с това трябва да се започне при липса на схема и невъзможност за замяна.
Сравнението с реставрация на магнетофон е неуместно, не че няма сложни магнетофони, ама са нищо сравнени с един осцилоскоп.